BİR MEZUNİYET YILLIĞI OLARAK SOSYAL AĞLAR

< 1 dakikada okunur

Gün geçmiyor ki sosyal ağları, yaşamımızdaki diğer olay ve nesnelerle karşılaştıran bir infographics yayınlanmasın. İşte bu da onlardan biri. Lise öğrencilerinin hazırladıkları yıllıklar hepimizce malum. Classfinders tarafından yapılan 2011 yıllık çalışmasında sosyal ağlar, değişik özellikte karakterize edilmiş öğrencilere benzetilmiş.

Hangi sosyal ağ, hangi öğrenciye denk geliyor meselesi de şöyle:

MySpace: Çift dikiş son sınıf ağır abimiz. Hala okulda ve isteseniz size karışık bir kaset doldurabilir.

Twitter: Sınfın en çok konuşanı. Her zaman, her yerde, her şey için konuşabilir. Ağzı dursa, telefonu susmaz, o derece.

LastFm: Her zaman kulaklıklarıyla dolaşırken görebileceğiniz sınıfımızın müzik delisi arkadaşımız. Yanında taşıdığı gitarıyla size istediğiniz zaman istediğiniz şarkıyı çalabilir.

Google+: Şu yeni kız. Yeni geldi ama herkes peşinde. Tam bir muamma.

Facebook: Çok fazla bir şey söylemeye gerek yok zaten onu herkes az çok tanıyor. En popüler ve en sosyal olanımız ama o da herkes hakkında her şeyi biliyor gibi.

Foursquare: Okulun belediye başkanı olduğunu düşünüyor. Evet hem de bir lisede. Çantasından indirim kuponları, telefon, kamera, otobüs bileti eksik olmayan bir arkadaşımız. İleride tur rehberi olacağını düşünüyoruz.

Classmates: Bitmeyen tükenmeyen bir okullu ruhu taşıyan sınıf başkanımız, 10 yıl sonrası için okulumuzdan 10 yıl önce mezun olmuşlar gecesini bile şimdiden planlamıştır.

LinkedIn: Yanında devamlı iPad’ini, ajandasını ve özgeçmişinin son halini Bond çantasında taşıyan bu arkadaşımızın iş hayatında çok başarılı olacağını umuyoruz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir